КОНСУЛЬТАЦІЯ
(097) 89 58 790

ohorona licenziya

licenziia ohrana 1 ukr

В наш складний час, дуже актуальним являється охорона та захист свого життя і власності. Із зниженням рівня життя людей та загостренням політичної ситуації в Україні, населення почало все більше хвилюватися за своє життя і майно. Не секрет, що останнім часом на вулицях міста різко зростає рівень злочинності. Кількість вогнепальної зброї на руках просто вражає. Зараз кожен може заволодіти зброєю, яка сьогодні для захисту, а завтра буде використана для пограбувань та загрози життю суспільства. Як ніколи, виникла необхідність створення і розвитку охоронних служб та компаній з досвідченим персоналом.

Для ведення такого виду бізнесу, як охоронна діяьність, потрібно добре підготуватися та врахувати багато факторів, що впливають на роботу компанії.

Юристи компанії Чайка Бізнес Консалт мають великий досвід в отриманні ліцензій та можуть відмінно проконсультувати з приводу діяльності по охороні.

Переваги отримання ліцензії на охоронну діяльність

perevagi licenzii na ohranu

 

Що потрібно знати про ліцензію?

Для того, щоб законно займатися охороною життя та власності громадян України потрібно створити юридичну особу чи ФОП та отримати ліцензію на охоронну діяльність.

При наявності такої ліцензії, Ви зможете:

 • охороняти майно юридичних та фізичних осіб – це діяльність з організації та практичного здійснення заходів охорони, спрямованих на забезпечення недоторканності, цілісності визначених власником і належних йому будівель, споруд, територій, акваторій, транспортних засобів, валютних цінностей, цінних паперів та іншого рухомого і нерухомого майна, з метою запобігання та/або недопущення чи припинення протиправних дій щодо нього, для збереження його фізичного стану, припинення несанкціонованого власником доступу до нього та забезпечення здійснення власником цього майна всіх належних йому повноважень стосовно нього;
 • охороняти фізичних осіб – це  діяльність з організації та практичного здійснення заходів охорони, спрямованих на забезпечення особистої безпеки, життя та здоров'я індивідуально визначеної фізичної особи (групи осіб) шляхом запобігання або недопущення негативного безпосереднього впливу факторів (діяльності або бездіяльності) протиправного характеру;

Як організувати охоронну компанію?

Охоронну діяльність можуть провадити на всій території України юридичні особи, а також фізичні особи — підприємці на підставі ліцензії за наявності матеріально-технічної бази, необхідної для провадження такої діяльності, та за умови виконання такими особами організаційних, кадрових і технологічних вимог, передбачених Ліцензійними умовами.

Для створення охоронної компанії потрібно:

 • фахівець з організації заходів охорони- керівник суб'єкта охоронної діяльності або його заступник, начальник філії, іншого відокремленого структурного підрозділу або його заступник, до посадових обов'язків якого належать організація та проведення заходів охорони, контроль за виконанням персоналом охорони покладених на нього обов'язків;
 • персонал охорони- працівники, (мінімум 2 особи) які безпосередньо виконують функції з охорони майна або фізичних осіб відповідно до свого кваліфікаційного рівня;

Фахівець з організації заходів охорони повинен мати  хоча б один з таких освітніх та (або) кваліфікаційних рівнів:

 1. вищу освіту і стаж роботи не менше трьох років на посадах офіцерського складу в оперативних і слідчих підрозділах органів внутрішніх справ, міліції охорони, СБУ або стаж не менше трьох років на командних посадах стройових частин та навчальних закладів Збройних Сил, на посадах середнього та старшого начальницького складу правоохоронних органів, військових формувань, утворених відповідно до законів, та відомчої воєнізованої охорони;
 2. вищу освіту і стаж роботи на керівних посадах (директора, заступника директора, керівника філії, іншого відокремленого підрозділу) суб’єкта охоронної діяльності не менше трьох років або стаж не менше трьох років на посадах, відповідальних за напрям охорони;
 3. вищу юридичну освіту і стаж роботи за спеціальністю в суб’єкта охоронної діяльності не менше трьох років.

Персоналом охорони можуть бути дієздатні громадяни України, які досягли 18-річного віку, пройшли відповідне навчання або професійну підготовку, уклали трудовий договір із суб'єктом господарювання та подали документи, що вони:

Зверніть увагу!

При виборі об’єктів для охорони, потрібно  враховувати степені ризику та наймати персонал з відповідною кваліфікацією та досвідом роботи.

Всього існує 4 розряди охоронників:

1-й розряд

Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов'язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об'єктів та майна, - не менше 1 року.

Охорона об'єктів з низьким ступенем ризику*.

2-й розряд

Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією охоронника 1 розряду - не менше 1 року. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов'язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об'єктів та майна, - не менше 2 років.

Охорона об'єктів із середнім ступенем ризику*.

3-й розряд**

Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією охоронника 2 розряду - не менше 1 року. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов'язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об'єктів та майна, - не менше 3 років.

Охорона об'єктів з високим ступенем ризику*.

4-й розряд**

Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією охоронника 3 розряду - не менше 1 року. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов'язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об'єктів та майна, - не менше 4 років.

Примітка.
* Класифікація об'єктів за низьким, середнім і високим ступенем ризику визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.07.2010 N 565 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження охоронної діяльності і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)".

** У випадках, передбачених законодавством, має право на використання пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, або вогнепальної зброї."

 

Ліцензію на охоронну діяльність видає Міністерство внутрішніх справ України

Достатньо один раз отримати ліцензію і можна працювати, ліцензія безстрокова.

 

Опис нашої послуги

 opisanie uslugi polucheniia licenzii na ohranu

 

Перелік документів для отримання ліцензії на охоронну діяльність

 

 1. Копія паспорту фахівця з організації заходів охорони;   
 2. Копія трудової книги фахівця з організації заходів охорони;    
 3. Нотаріально завірена копія диплома про вищу освіту фахівця з організації заходів охорони; 
 4. Копія виписки із послужного списку фахівця з організації заходів охорони; 
 5. Копія довідки про відсутність судимості фахівця з організації заходів охорони;       
 6. Копія медичної довідки про проходження психіатричного огляду форми 122-2/о та копія сертифікату про проходження наркологічного огляду форми 140/о, фахівця з організації заходів охорони;         
 7. Копія висновку попереднього медичного огляду форми 123/о на  фахівця з організації заходів охорони;         
 8. Копія паспорта охоронника;    
 9. Копія трудового договору  на охоронника;   
 10. Копія довідки про відсутність судимості  на охоронника;  
 11. Копія медичної довідки про проходження психіатричного огляду форми 122-2/о,  та копія сертифікату про проходження наркологічного огляду форми 140/о на охоронника;     
 12. Копія Висновку попереднього медичного огляду форми 123/о на охоронника №1 з висновком – «придатний до роботи охоронником»;      
 13. Копія Свідоцтва на охоронника про присвоєння робітничої кваліфікації «ОХОРОННИК»; 

 nash dosvid vasha lacenziia

Законодавство

 

 • Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII
 • Закон України  «Про охоронну діяльність» від 22.03.2012 № 4616-VI
 • Постанова КМУ від 18 листопада 2015 р. № 960 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності»

 

Вартість  і сроки послуги

 

Вартість послуг отримання ліцензії складає 5 000 грн.

Окремо оплачується державне мито за видачу ліцензії в розмірі  1841 грн.

Строк отримання ліцензії складає 20 робочих днів

 

Додаткові послуги

 • Підготовка договору прийому персоналу на роботу (трудовий договір)
 • Оформлення посвідчення охоронника
 • Довідка про відсутність судимості
 • Довідка від нарколога
 • Довідка від психолога

 

Гарантії та переваги

garantiyi polucheniia licenzii na ohranu

 

Звертайтеся до нас

Юридична компанія Чайка Бізнес Консалт надає якісні послуги з підготовки документів та консультації  по отриманню ліцензії на охоронну діяльність.

 Для консультації звертайтеся до наших юристів за телефонами, вказаними нижче.

zvonute nam za licenziieiu