КОНСУЛЬТАЦІЯ
(097) 89 58 790

20170606123202


Роздрібна торгівля алкоголем сьогодні є одним з найпопулярніших ліцензійних видів діяльності. Роздрібною реалізацією алкоголю (крім столових вин) можуть займатися суб'єкти господарювання всіх форм власності, і їх виробники включно, за умови наявності у них ліцензій.

Суб'єктам підприємницької діяльності, які займаються виключно роздрібною торгівлею столових вин, ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями не потрібна (відповідно до роз'яснення ДФС).

Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» дає визначення поняттю «алкогольні напої». Відповідно до зазначеного закону, алкогольними напоями є продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204,2205, 2206, 2208 згідно УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які вказані в товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, видається строком на один рік за місцем торгівлі.

Наша компанія готова надати Вам комплекс послуг з отримання ліцензії на продаж алкоголю.

Строки і вартість:

Строк отримання ліцензії - 10 робочих днів (з дня надання необхідних документів).

Вартість юридичних послуг - 1500 гривень.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить:

8000 гривень за рік (по 2000 щоквартально) - на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (або ж книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; для місць торгівлі, розташованих за межами території міст обласного підпорядкування і міст Києва та Севастополя на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м. (на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (або книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

500 гривень за рік (по 125 гривень щоквартально) - на території сіл і селищ, за винятком тих, які знаходяться в межах території міст (на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (або книгу обліку розрахункових операцій), який знаходиться в місці торгівлі);

Плата за ліцензію сплачується рівними частками щоквартально, а перший платіж здійснюється до отримання ліцензії

Документи та інформація, які необхідні для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем:

1. Копію документа про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів, засвідчену підписом керівника та печаткою підприємства, у разі використання товарно-касових книг - довідку відповідного фінансового органу про реєстрацію товарно-касової книги (крім підприємств і організацій споживчої кооперації, які ведуть облік руху готівки і товарів відповідно до Правил складання, обробки і затвердження товарно-грошових звітів торговельних підприємств споживчої кооперації, які приймаються Мінфіном). Фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, надають книгу обліку доходів і витрат;

3. Договір оренди торгового приміщення, від 20 метрів квардартих;

4. Копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

5. Квитанція про оплату з мокрою печаткою банку.

 

6 головних переваг, які надає Вам ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем:

1. Ліцензія дає право на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

2. Роздрібна торгівля алкоголем є актуальним видом бізнесу в усі часи.

3. Наявність ліцензії привертає увагу і викликає довіру споживачів.

4. Конкурентоспроможність суб'єкта, який легально займається роздрібною торгівлею, значно вище.

5. Ви не будете притягнуті до адміністративної відповідальності за торгівлю алкоголем без ліцензії.

6. Отримуючи ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, Ви маєте право продавати пиво без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі пивом.

 

Ви отримуєте наступний комплекс юридичних послуг:

1. Консультація досвідченого юриста.

2. Складання пакету документів, який необхідно подати для отримання ліцензії.

3. Подача пакету документів.

4. Отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

 

Додаткові послуги:

1. Отримання довідки про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (видає ДПІ за місцем реєстрації). Цей документ є необхідним для отримання ліцензії.

2. Реєстрація в органах ДФС за неосновним місцем здійснення діяльності.

3. Реєстрація місця зберігання алкогольних напоїв, яке розташоване не за адресою місця здійснення торгівлі.

Наша компанія надає юридичні послуги суб'єктам підприємницької діяльності з 2015 року. Ми отримуємо більше 20 ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями для наших клієнтів щорічно.

Якщо у Вас виникли питання з приводу отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем - телефонуйте, наші юристи готові надати безкоштовну консультацію.

 

Правові аспекти роздрібної торгівлі алкоголем.

Документи і заяву подають в Головні управління Міндоходів в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі, місцем формування поїзда, приписки судна.

Державна податкова інспекція приймає заяви і документи, і видає вже оформлені ліцензії (пакет документів подається за місцем торгівлі, місцем формування поїзда, приписки судна).

Заява та документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом.

 

Правове регулювання роздрібної торгівлі алкоголем складають:

1. Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів";

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 № 493 "Про Тимчасовий порядок видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами";

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2000 року № 1 719 "Про запровадження ліцензії єдиного зразка для певних видів господарської діяльності";

4. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2011 року № 870-р "Про затвердження переліку платних адміністративних послуг, які надаються Державною податковою службою»;

5. Наказ ДПА України від 16.11.2004 № 652 "Про організацію роботи в районних (міжрайонних) ДПІ з видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами".

Зберігання алкогольних напоїв здійснюється в місцях зберігання, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесене до Єдиного реєстру.

Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв, які розташованих за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.

В кожному місці здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями має бути копія ліцензії на місці, помітному для споживачів.

За роздрібну торгівлю без ліцензії передбачена адміністративна відповідальність (штраф від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією продукції, знарядь виробництва і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, або без такої), а за торгівлю через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що не зазначений у ліцензії передбачені фінансові санкції - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.

Ліцензія на роздрібну торгівлю сигаретами

(табачними виробами)

1495527022 343546

Відповідно до чинного законодавства роздрібна торгівля тютюновими виробами є ліцензійною діяльністю. Отже, для здійснення даної діяльності необхідно отримати ліцензію уповноваженого органу.

Поняття «тютюнові вироби» включає:

  • сигарети як з фільтром, так і без фільтру;
  • цигарки;
  • сигари;
  • сигарили;

люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Роздрібна торгівля - діяльність з продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого (некомерційного) використання незалежно від форми розрахунків.

Ліцензія на роздрібну торгівлю тютюновими виробами видається строком на 1 рік на кожне місце торгівлі.

Наша компанія готова надати Вам комплекс послуг з отримання ліцензії на продаж сигарет.

Строки і вартість:

Строк отримання ліцензії - 10 робочих днів (з дня надання необхідних документів).

Вартість юридичних послуг - 1500 гривень.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами:

2000 гривень за рік (по 500 гривень щоквартально) - на кожне місце торгівлі; для місць торгівлі, розташованих за межами території міст обласного підпорядкування і міст Києва та Севастополя на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м.;

250 гривень за рік (по 62,5 гривень кожен квартал) - на кожне місце торгівлі, яке знаходиться на території сіл і селищ, крім тих, які знаходяться в межах території міст.

Оплачується ліцензія рівними частками щоквартально, а перший платіж здійснюється до отримання ліцензії.

 

Документи та інформація, які необхідні для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами:

1. Договір оренди торгового приміщення, завірений в установленому порядку;

2. Копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

3. Копія платіжного доручення банку (обов'язково з мокрою печаткою).

 

5 головних переваг, які надає Вам ліцензія на роздрібну торгівлю тютюновими виробами:

1. Ви отримуєте право на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.

2. На роздрібну торгівлю тютюновими виробами існує великий попит.

3. Наявність ліцензії привертає увагу, а також викликає довіру споживачів.

4. Конкурентоспроможність суб'єкта, який законно займається роздрібною торгівлею, значно вище.

5. Ви не будете притягнуті до адміністративної відповідальності за торгівлю тютюновими виробами без ліцензії.

 

Ви отримуєте наступний комплекс юридичних послуг:

1. Консультація досвідченого юриста.

2. Складання пакету документів в правильній формі, який необхідно подати для отримання ліцензії.

3. Подача пакету документів.

4. Отримання ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.

 

Додаткові послуги:

Реєстрація в органах ГФС за неосновним місцем здійснення діяльності.

Реєстрація місця зберігання тютюнових виробів, яке розташоване за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.

Наша компанія надає юридичні послуги суб'єктам підприємницької діяльності з 2009 року. Ми отримуємо більше 20 ліцензій на роздрібну торгівлю тютюновими виробами для наших клієнтів щорічного.

Якщо у Вас виникли питання з приводу отримання ліцензії на продаж сигарет - дзвоніть, наші юристи готові надати безкоштовну консультацію.

 

Правові аспекти роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Заява та документи подають в Головні управління Міндоходів в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі, місцем формування поїзда, приписки судна.

Державна податкова інспекція як приймає пакет документів, так і видає вже оформлені ліцензії (документи і заяву подаються за місцем торгівлі, місцем формування поїзда, приписки судна).

Заява та документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом.

 

Правове регулювання роздрібної торгівлі тютюновими виробами складають:

1. Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP;

2. Постанова Кабінету Міністрів України "Про запровадження ліцензії єдиного зразка для певних видів господарської діяльності" від 20 листопада 2000 року № 1 719;

3. Постанова Кабінету Міністрів України "Про Тимчасовий порядок видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 13 травня 1996 № 493;

4. Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку платних адміністративних послуг, які надаються Державною податковою службою» від 14 вересня 2011 року № 870-р;

5. Наказ Міністерства доходів і зборів України «Про затвердження Порядку організації роботи головних управлінь Міндоходів з прийому документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами» від 21 жовтня 2013 № 603.

Зберігання тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесене до Єдиного реєстру, і кому воно належить.

Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання тютюнових виробів, які розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.

 Законодавцем передбачено як адміністративну відповідальність за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без ліцензії (штраф від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією продукції, знарядь виробництва і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, або без такої), так і фінансові санкції ( 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень).

 

Звертайтеся до нас

Юридична компанія Чайка Бізнес Консалт надає якісні послуги з підготовки документів та консультації  по отриманню ліцензій.

Для консультації звертайтеся до наших юристів за телефонами, вказаними нижче.

  іконка вайбер+38 (063) 302 53 38   іконка зел тел+38 (097) 895 87 90

  gmailЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.